תגיות:

,

הקושי בתפקודי ניהול מאפיין את כל האנשים עם ADHD , אבל חשוב להאיר 2 היבטים חשובים בהקשר זה.

1.רמת ההשפעה של תפקודי הניהול על הביצועים משתנה בהתאם לתחום עיסוקם. כאשר האנשים עם ADHD  עוסקים בנושא שמדליק אותם, מרגש אותם ומספק להם חוויות של הצלחה, אנחנו נראה שכל תפקודי הניהול משתפרים, זה יכול להיות תיאטרון, קולנוע, מוסיקה, ספורט, או טכנולוגיה, צבא וכו. נמצא אנשים בעלי ADHD המצטיינים בתחומם, כלומר אנחנו נראה בחלק גדול מהתפקודים ביצועים יחסים טובים ופחות נראה את השפעת הADHD על ביצועיהם.

2. אפשר לייצור דימוי /אנלוגיה לבניין עם יסודות. היסודות הם תפקודי הניהול והקשיים המאפיינים אותם. אבל מעליהם נמצאת ההוויה של החיים עם ADHD, כלומר התנהגויות יומיומיות אשר מושפעות מתפקידי הניהול אבל לא תמיד אנחנו יודעים לקשר ביניהם. הבנה זאת חשובה מאד כי ללא הקישור אנחנו בעצם מפספסים את המקור לבעיות וכפי שהדבר קורה רבות אנשים עם ADHD לא מבינים כמה עמוקה השפעת הADHD ותפקודי הניהול על החיים שלהם בתחומים השונים החל מלימודים, חברה, זוגיות, כספים ועבודה.

עוד על תפקודי ניהול וגם

דוגמאות להוויה  של ADHD שקשורה לקושי לתפקודי ניהול אבל לא תמיד אנחנו יודעים לקשר ביניהם:

אנשים עם ADHD נמנעים מתקשורת ומשלמים מחירים

במהלך השנים  מצאתי שאנשים עם ADHD ( אולי לא רק, אבל אני אתייחס הפעם לאלו הסובלים  מADHD  ). נמנעים במקרים שונים לייצור קשר בנסיבות מסוימות ונפגעים כתוצאה מכך.

 עוד על הימנעות מתקשורת

למה לעזאזל הסכמתי לעשות את זה !!!

לא משנה מה הבקשה, מבוגרים עם הפרעת קשב מתקשים לסרב לאחרים. קראו ותלמדו איך מבוגרים עם ADHD יכולים למנוע  עומס יתר של פגישות והתשה על ידי למידה איך להגיד בחביבות "לא" ולהישאר נחמד. עוד על אמירת לא

"יבוטלו מרכזיות השרות עם המענה האוטומטי של כל החברות !!!"

אתם מכירים את זה כשאתם מתקשרים לחברת שרות כלשהיא והתשובה האוטומטית מפנה אותך : הקש 1 למוצר החדש שלנו, הקש 2 לחובות כספיים, הקש 3 להוראות הפעלה, הקש 4 לתחום אחר, הקש 5 לעוד תחום, הקש 6 לשרות. זה ממש התעללות במיוחד באנשים עם ADHD עוד על הקושי עם מרכזיות שרות

 המדריך להתגברות על דחיינות למרות הפרעת הקשב

אחד הנושאים הפוגעים במיוחד בתפקוד אנשים עם ADHD הוא הדחיינות.

מהי דחיינות?:  ההגדרה על פי פירז סטיל " דחיינות קשורה לעיכוב לא רציונלי, כלומר דחייה באופן רצוני משימות, גם כשאנו יודעים שאנו מזיקים לעצמנו בכך. אנחנו דוחים גם כשאנו מבינים שאנו פועלים נגד האינטרסים שלנו.

הדחיינות קשורה לתפקוד ניהולי – קושי באקטיבציה כלומר קושי להתחיל משימה הנתפשת משעממת או מורכבת. עוד על דחיינות

לסיכום הפרעת הקשב משפיע רבות על חיינו, ההבנה מהם היסודות כלומר תפקודי הניהול והקשר לביטויי הקושי בהוויה היומיומית חשובים מאד לצורך התמודדות יעילה וטובה יותר ולהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.