Posted on

ארבעה הרגלים של ADHD אפקטיביים במיוחד

מדוע חלק מהמבוגרים עם הפרעת קשב ריכוז והתנהגות ADHD  מצליחים בעבודה, מערכות יחסים ובחיים ואחרים לא? הווינרים מתמודדים עם אתגרים חזיתית, לוקחים סיכונים חכמים, מקבלים עזרה כשצריך ומתכננים להשיג מטרות.

דחיינות ?  תתקדמו

זה חלק מהטבע האנושי להימנע ממצבים הגורמים לנו לאי נוחות או נוטים לא להצליח. לעיתים, למרות , שהבחירה החכמה היא להתקדם ולא לברוח מהבעיה. אם אתה מחפש עבודה חדשה, אחרי סדרה של דחיות ממעסיקים, אל תבזבז את זמנך בסריקת הפרופיל של החברים שלך בפייס בוק.

כאשר אתה מנסה להביא את עצמך לפעולה, הזכר לעצמך מהי המטרה שאליה התכוונת. יחד עם זאת אל תתחיל אפילו להיכנס למצבים מבזבזי זמן. יותר קל לא להיכנס לפייס בוק מאשר להיכנס לפייס בוק ולעצור אחרי דקה אחת.( לתזכורת תוכנה לחסימת אתרים על פי תכנון זמנים בפוסט הקודם שלי)

הפחד לנסות ? להסתכן בכישלון

כדי להיות מצליחן, היה מוכן להיכשל. אם אתה לא נכשל אף פעם, סימן שאתה הולך יותר מדי על בטוח וזה משעמם, כנראה גם שלא ניסית מספיק רעינות ושינויים. אתה עלול להרגיש שכבר מיצית את מנת הכישלונות שלך. הזכר לעצמך שהאסטרטגיות שלמדת לאורך השנים מעלות את סיכוייך להצליח הפעם.

לדוגמא אם הצלחת להניע את עצמך להכניס כל פגישה, התחייבויות ודד ליינים לתוך הבלק ברי או היומן שלך, או להיות מחויב להכין דף תכנון. סביר להניח שהפעם לא תאכזב את הבוס שלך על ידי איחור בהגשת פרויקט. ייתכן ואתה אפילו מוכן לבקש  קידום בתפקיד.

לא יודע ? בקש עזרה

חלק גדול מההתקדמות שלי בחיים נעשה על ידי קבלת עצות וסיוע. בלימודי התואר השני נעזרתי בחברות לכתה, לכתיבת עבודות. ובכתיבת עבודת הסיום נעזרתי גם במנחה וגם באנשים אחרים. נעזרתי בשותפתי רבקה בתחומים הקשורים לADHD . לא הייתי מצליח לעשות את כל מה שעשיתי לבד. יש לי רשת של אנשים אתם אני מתייעץ בתחומים מקצועיים שונים( כמובן שכאשר פונים אלי לייעוץ גם אני עושה כמיטב יכולתי לסייע לפונים.) חלק גדול מהמבוגרים עם ADHD  מתקשים בפנייה לקבלת עזרה, חשוב לזכור שעדיף להיתפש כמתעניין מאשר להסתבך לבד. להיכשל ולא לסיים עבודה בזמן.

רוצים מזל? סובבו את הרולטה

ככל שתסובבו את הרולטה יותר כך יש סיכוי רב יותר שתזכו. ערן שטרן אחד המאמנים הטובים אומר שמזל הוא מפגש בין הזדמנות לבין מוכנות. כלומר אנחנו נתקלים כל הזמן בהזדמנויות לקריירה, לעסק וכו', השאלה האם אנחנו מזהים את ההזדמנות והאם אנחנו מנצלים אותה כדי להתקדם לשלב הבא.

ברגעים פסימיים שלנו, אנו משכנעים את עצמנו שמשהו לא יצליח, מכיוון ש"תמיד זה לא מצליח", אבל כשנעצור ונחשוב על זה, גם ההיפך קורה לא מעט. יש דברים שבהחלט נגמרים מצוין. אתה יכול לסדר את השולחן, או לזכור את יום ההולדת של אשתך כמה שנים רצופות. הזכר לעצמך את אותן הצלחות כאשר הספק מתחיל לקנן בך  וגש מיד לפעולה.

המאמר נעזר במאמר "הצלחה בחיים למבוגרים עם ADHD   בארבעה שלבים "מאת ארי טוקמן שפורסם ב     ADDITUDE MAGAZIN

Posted on

LeechBlock – איך לא חשבו על זה קודם


והפעם אחד הרעיונות היפים והמיוחדים שנועד למנוע בזבוז זמן במסגרת יום העבודה. רעיון נפלא לאנשים עם ADHD  הנסחפים שעות מיותרות באתרים מיותרים, הרבה מעבר למה שהם רוצים או מתכננים.

LeechBlock הוא מוצר פשוט כלי שנועד לחסום את אותם אתרים מבזבזי זמן העלולים לשאוב את כל התפוקה מיום עבודה.

( אתם יודעים, אותן רשתות חברתיות או אתרי ספורט ואחרים) כל מה שאתה צריך לעשות הוא להגדיר איזה אתרים לחסום ואז לחסום אותם.

ניתן להחליט על עד ששה אתרים, עם זמנים שונים וימים שונים לכל סט של אתרים. ניתן לחסום אתרים למסגרת זמן מוגדר כמו למשל   17:00 – 9:00  אחרי פרק זמן מוגדר (למשל 10 דקות בכל שעה) או בשילוב פרק זמן ומסגרת זמן(10 דקות בכל שעה בין 9:00 ל17:00 ). בנוסף ניתן אפילו להגדיר סיסמא לכניסה לאתרים המוגדרים כדי להאט אותך ברגעי חולשה.

לסיכום, אפשרות נוספת חשובה ה LeechBlockמנהל מעקב אחרי הכמות המצטברת של הזמן שבילית באתרים השייכים לאותו בלוק סט.

להורדת התוכנה רצוי להשתמש בדפדפן FIREFOX

download LeechBlock

לאינפורמציה נוספת ולהפעלת התכנית

http://www.proginosko.com/leechblock.html

Posted on

מנהלים ויזמים עם ADHD – השיעור הראשון שלי בניהול

לפני כשלושים שנה(הייתי אז בן 23 ) למדתי את השיעור הראשון שלי בניהול, ולמה בחרתי לשתף אותכם. מכיון שבחדשים הקרובים אשלב בפוסטים שלי נושאים מתחום הניהול היזמות וADHD .

אז השיעור הראשון שלי בניהול  קרה כאמור לפני 30 שנים.להמשך קריאה