Posted on

קבוצת אימון למבוגרים עם ADHD

אם אתם מתקשים בניהול זמן, בהתארגנות, בעבודה,

אם אתם סובלים מהפרעת קשב וריכוז. אתם מוזמנים להצטרף לקבוצת אימון

למה קבוצת אימון  ?

כי לקבוצה יש דינמיקה מיוחדת, הקבוצה מאפשרת  תמיכה, לימוד, ייצור רעיונות חדשים.אימון קבוצתי מתמקד בהשגת המטרות האישיות של המשתתפים, בעזרת המאמן וחברי הקבוצה. הקבוצה היא קטנה ואינטימית, מאפשרת  לכל אחד להתקדם בדרכו וגם לסייע לאחרים.

למה קבוצת אימון למבוגרים עם ADHD ?

כי יש משהו בכימיה של האיידיאייצ'דיים, שמאפשר לנו להבין טוב יותר אחד את השני, וכמובן לעזור אחד לשני, כי האמפתיה וההבנה מאפשרת יצירת מרחב תומך ומקבל. החוכמה, היצירתיות והניסיון  הקולקטיבי של הקבוצה נותנים מימד חשוב. הקבוצה מספקת הזדמנות  להתבונן בהתקדמות של אחרים, לקבל מהם השראה, ולשתף בהצלחות ובמכשולים. האימון מאפשר לקבל משוב מהמשתתפים האחרים.

במה נעסוק בקבוצה ?

הקשבה

ניהול זמן

ארגון והבנייה

התארגנות עם כספים

אינטליגנציה רגשית

הערכה עצמית

קשרים חברתיים

כעסים וקונפליקטים

בהנחיית ראובן סדן

לפרטים והרשמה : טלפונים : 09-7485566  נייד  050-2516709

מייל sadanreuven1@gmail.com

Posted on

ADHD בעבודה- איך תתאימו את התעסוקה לכישורים שלכם

אחד הנושאים המורכבים והקשים ביותר עבור אנשים עם ADHD הוא בניית קריירה ותעסוקה. רבים מהם עוברים ממקום עבודה אחד לשני במהירות, חלק גדול מפוטרים תוך זמן קצר. התנהגויות שיתקבלו יחסית בסלחנות במערכת החינוך בוודאי לא יתקבלו על ידי מעסיק שמשלם לך משכורת.

מתוך הניסיון שלי באימון ומתוך היכרות עם מבוגרים רבים עם ADHD    ישנם תחומים מסוימים שהם ידידותיים לADHD .( כמובן שיש כאן הכללה מסוימת ויכולים להיות חריגים  מעטים בתחומים שונים)

אמנויות הבמה- מוסיקה, תיאטרון וקולנוע – תחומים אלו  מאפשרים יחסית חופש פעולה ליצירתיות, מסגרות עבודה גמישות יותר ואפשרויות תעסוקה מגוונות. אנו מכירים כולנו אמנים רבים בתחומים אלו בארץ ובעולם שאף שיתפו את העולם בעובדה שיש להם ADHD.

מכירות – תחום המכירות מאפשר מפגש עם אנשים רבים, שעות יחסית גמישות, עצמאות בבניית מסגרת ואופי שעות העבודה, זהו גם תחום המתאפיין בניידות, בדרך כלל לא ישב איש המכירות ליד שולחן במשך יום שלם. הבעיה היחידה תהיה עם הניירת והביורוקרטיה הכרוכה בעבודה, לכך יצטרך איש המכירות ה ADHD למצוא פתרונות אבל החלק החשוב הוא יכולתו לייצור קשר מהיר ובמקרים רבים להיות איש מכירות טוב.

התחום הקולינרי –  חלק משמעותי מהמתאמנים אתם עבדתי עסקו בתחום זה. זהו תחום שיש בו קצב  מעלה אדרנלין, התוצאות מידיות, אינו דורש ידע תיאורטי רב, אינו דורש זיכרון עבודה פעיל מדי, ויחד עם זאת משאיר הרבה מקום ליצירתיות.

עצמאיים בעלי עסק קטן- מבוגרים רבים עם  ADHD פונים להקמת עסק, היתרונות בכך הם שניתנת להם העצמאות לנהל את השעות ואת העבודה באופן עצמאי, הם חוסכים מעצמם את הצורך לעבוד תחת בוס, במערכת עם כללים נוקשים ושעות עבודה קבועות . השוני בין יום ליום עונה גם הוא על הצורך בעניין וגיוון .

קריירה צבאית – הצבא מאפשר לחלק מהמבוגרים עם  ADHD שילוב של מסגרת עם כללים מאד ברורים ויחד עם זאת הרבה אקשן, שמעלה את האדרנלין.

צילום וידאו וקולנוע – גם כאן מדובר בתחום עיסוק המאפשר ניידות רבה, מגוון אפשרויות עבודה וסוגי פעילות שונים. המתאמן הראשון שלי היה עורך וידאו צעיר ומוכשר.

רפואת חירום – תחשבו על סדרות בתי החולים בטלוויזיה, הקצב, הצורך באוריינטציה למולטיסק בעיקר בחדרי המיון. מאד מתאימים לאנשי ADHD  רבים שפורחים בסביבת עבודה לחוצה וקצבית. בסביבה זאת רמת הריכוז שלהם עולה, העניין רב והאתגר גדול מה שיכול לגרום להם להיות במיטבם.

ספורט – ישנם לא מעט ספורטאים מפורסמים בעלי ADHD . כפי שאני כותב פעמים רבות פעילות ספורטיבית מעבר לסגולות הבריאותיות, מעלה ריכוז ומצב רוח. לאלו ביננו שלא מצאו עצמם בכתה אבל פרחו במגרש הספורט, אם ניתן להפוך זאת לתחום תעסוקתי כמובן שזה יכול להיות נפלא, לדוגמא מייק פלפס שגם ההסתבכויות שלו מתאימות לADHD.

.כמובן שישנם תחומים נוספים מן הסתם, אבל אלו תחומים שבהם נתקלתי אישית ובספרות

בתהליך האימון ניתן לאתר את תחומי החוזק ולסייע בבחירת המסלול הנכון למבוגר עם ADHD .