אחרי החגים נפתחת – קפיצת מדרגה -קבוצת אימון למבוגרים עם ADHD

האם אתה מאחר כרוני? מאבד חפצים לעיתים קרובות? מתחיל משימות ולא מסיים? האם יש לך נטייה "להימרח" בעבודה?

תמיד אמרו לך שאתה עצלן/לא מממש את הפוטנציאל?

אם אתם סובלים מהפרעת קשב וריכוז
אתם מוזמנים להצטרף

למה סדנת  אימון למבוגרים עם ADHD?

רציונל קבוצות האימון?

 • קבוצת מבוגרים עם ADHD  שבהן נעשה תהליך למידה משותף תוך הגדרת מטרות אישיות,  למידת ההשפעה של הADHD  על מעגלי חיינו והטמעת כלים ואסטרטגיות להתמודדות  יעילה יותר עם הקשיים.

 האימון הקבוצתי מתמקד בהשגת  המטרות האישיות של המשתתפים, בעזרת המאמן וחברי הקבוצה.

האמפתיה וההבנה   בקבוצה מאפשרת יצירת מרחב תומך ומקבל. החוכמה, היצירתיות והניסיון  הקולקטיבי נותנים מימד חשוב להצלחה.

ה"כימיה" בתוך הקבוצה של ה"איידיאייצ'דיים"  מאפשרת לנו להבין טוב יותר את הגורמים המשפיעים על חיינו וכמובן לעזור אחד לשני.

הקבוצה מאפשרת  הזדמנות להחשף  לקבל השראה אישי מסיפורי הצלחה .

התכנים של קבוצות אימון

 • הגדרת מטרות אישיות הבנת חשיבותן, ניסוח ויצירת מחויבות.
 • מבנה ותהליך אימוני היוצרים אקלים של פעולה ושינוי.
 • ,תפקודים ארגוניים – כולל למידת הקשיים של ADHD, מיפוי אישי של כל משתתף והקניית כלים בתחומים:  ניהול זמן, סדר וארגון, פתרון בעיות, קבלת החלטות  והתנהלות  בעבודה.
 • התנהלות רגשית- הבנת המחסומים הרגשיים של ADHD, חקירה אישית של כל משתתף והשפעת הרגש על התנהלותו והקניית כלים לשינוי בתחומים:אינטליגנציה רגשית, הערכה עצמית, ניהול כעסים וניהול רגשות.

סה"כ 10 פגישות בנות שעתיים של אחת.

הקבוצה נפגשת בימי  ב' בערב 20:00 עד 22:00  בקדימה

2000ש"ח בלבד ל20 שעות (100 ש"ח לשעה)

בהנחיית:
ראובן סדן: M.Ed בייעוץ חינוכי, מנכ"ל ICA איגוד המאמנים הישראלי ל- ADHD, מאמן מתבגרים מבוגרים ויזמים עם ADHD.

לפרטים והרשמה:

טלפונים : 09-7485566  נייד 050-2516709

מייל sadanreuven1@gmail.com

מה אמרו משתתפי קבוצת האימון במסגרת קורס יזמים עם ADHD

לקט ציטטות ממשובי המשתתפים, בסיום הקורס :

ר': ההתייחסות לניהול-העצמי כ- ADHD הינה קריטית, לא פחות מכל שעור עסקי. הבנתי הרבה דברים בהתנהלות האישית שלי, שהשפיעו על ההתנהלות המקצועית שלי. מלבד ההבנה- רכשתי כלים חשובים, אישיים ומקצועיים.. אני חשה יותר בטחון בהחלטה שלי להקים עסק עצמאי, וביכולתי להצליח בעזרת הכלים שרכשתי בקורס. הבנתי מדוע התקשיתי כשכירה, ומהם הנושאים שעלי לעבוד עליהם. אין ספק שהקורס בסס את ההחלטה שלי להיות עצמאית, וגרם לי להבין, תוך מתן כלים מתאימים, כי זהו הדבר הנכון ביותר עבורי.

ד': נהניתי ולמדתי רבות על ניהול זמן ואירגון… חזקתי את יכולותי להיות רגוע ולא לקחת כעסים. ..הקורס מאד סייע לי להבין מהם משאבי הזמן ומהם המעכבים שבי. הוא השפיע רבות על תמורות בחיי, ועזר לי לגבש רעיון לעסק.

א': ההשתתפות בקורס תרמה לי רבות בהבנת התגובות שלי והקשיים אותם אני חווה. בנוסף- פתחה בפני צוהר לדרכי התמודדות ולרעיונות לעיסוק עתידי, בפרישתי אני שוקלת להרחיב את ידיעותי באימון ילדים בעלי ADHD, במקביל להוראת האנגלית , באופן עצמאי. (המוקדמת) מההוראה.

א': בקטע הרגשי- ראובן נתן הרבה ערך לקורס… הקורס עזר לי למצוא מטרות ולהחליט על פתיחת משרד .. בניתי תכנית פעולה ומצאתי שותף עסקי..

ט': ..למדתי לתכנן את עתידי המקצועי. היום אני יודע טוב יותר מהם תחומי העניין והחוזקות שלי ולכוון את עצמי לתחום העיסוק שאני טוב בו…מאז הפרוייקט הצלחתי ליצור סדר בשעות השינה, למדתי להתכונן בצורה טובה לקראת המשימות ביום למחרת, ע"י השקעת זמן בתכנון לו"ז נוקשה והצבת יעדים. הבנתי שאדם מסודר ומאורגן- יכול לקדם את ענייניו ולנהל אותם בצורה חכמה.  הקורס היה מעולה!! מעשיר מאד, מרתק ומהנה!!

מ': המשמעותי בפרויקט הוא לעבור ממחשבה של שכירה לחשיבה של עצמאית.. גיבוש רעיון עסקי ..לשבור את מחסום השיווק וליהנות ממנו… מחשבה יוצרת מציאות.. עכשיו אני עובדת לפני תכנית שבועית או יומית, שתורמת לסדר ולניהול זמן נכון. הפנמתי את החשיבות של סדר וארגון בשולחן העבודה. הבנתי את החשיבות לספורט, והוא כבר נכלל בסדר השבועי שלי. יש לי תכנית מפורטת בתחום המיתוג והשיווק, ואני שוקדת על הכנת סרטון ומצגת… אני גם מגייסת חברים שיכולים לעזור לי. עבור לקוחותי אני יותר רצינית, מקצועית ומעניינת.

א': שילוב הנושאים בקורס החווייתי- היה משמעותי עבורי. אני מאמין שבהמשך – ההטמעה של התובנות תהיה יותר ויותר.

י': בעקבות הקורס גברה  אצלי המודעות לבעיות, ועל ידי כך הערנות למיומנויות המסייעות לפתרונן החלקי, לפחות. חלו בחיי תמורות שמשמעותן בלתי מבוטלת. הקורס תרם להחלטה על עצמאות ולגיבוש רעיון לעסק .המפגש עם קבוצת אנשים בעלי מכנה משותף- מאתגר ומלמד.

הרצאה  אינטליגנציה רגשית אסטרטגיות וכלים בקבוצת אימון למבוגרים עם ADHD מרצה ראובן סדן  מראיין מנחה הראל-לינק להקלטת ההרצאה

שיחה עם משתתפי קבוצת אימון לגבי התהליך האישי, התהליך הקבוצתי והתועלות של השתתפות בקבוצת האימון לינק להקלטת השיחה

 

מה אמרו משתתפים :

אורנה סדר היום שלי יותר מתוכנן ,למדתי אסטרטגיות לניהול זמן, למדתי להתמודד עם קושי בתחושת הזמן, לרשום יותר כדי להתגבר על בעיות זכרון, לעשות סדר בין חשוב ודחוף, לדעת להתארגן מחדש אן יש שינוי בתכניות, יש לי הרבה יותר מודעות ואולי הכי חשוב למדתי את החוזקות שלי.

גיא אני לוקח מהקבוצה את ניהול הזמן , את הנושא של פתרון בעיות, לשבת מול בעייה ולפתור אותה. הצפת הידע והנגיעה גם אם לא יעשה עם זה משהו כרגע , תבנית הפתיחה מאד נחמדה.

עופר לוקח הרבה יותר מודעות להתנהגויות של הADHD , לוקח חינוך עצמי להכניס הכל לאאוטלוק מבין למה זה חשוב ואיך זה מכניס לסדר יום יעיל יותר. קיבלתי הרבה מאד אינפורמציה חשובה ועל זה מודה , היה מאד מעניין

הסדנא הועילה לי בעיקר באבחון הבעיה שלי ובהכרה שאני אכן מתפקדת שונה מרוב האנשים. היה מדהים לראות עד כמה אנחנו, אנשי ה-ADHD סובלים מסימפטומים דומים. השיתוף הזה נותן כוח ובעקבותיו אני מרגישה פחות "לא מוצלחת" ומבינה שאינני עצלנית או טיפשה, אני פשוט בנויה קצת אחרת. אומרים שמודעות היא 50% מהפתרון. אז הסדנא דחפה אותי ללכת  לאבחון, מקווה להתחיל לקחת רטלין ומקווה שזה יעזור לי להתרכז ולהתקדם להגשמת המטרות שלי.

חשוב לדעתי להבין שסדנא לא פותרת את הבעיה. בעיית הקשב היא תסכול יומיומי. אבל השיתוף והכלים שהועלו בה מקלים מעט.

הרבה תודה,כרמית

בס"ד

תשע"ב

אוגוסט 2012

קבוצת אימון של ראובן סדן

את ראובן הכרתי לראשונה במהלך יום עיון שאורגן ע"י אמציה ספרים בבית סוראסקי במתחם בית החולים שיבא בתל השומר, ראובן הנחה את יום העיון, ואף הרצה בו על A.D.H.D.

הגעתי לקבוצה לאחר תקופת משבר מסוים בחיים, שבא לידי ביטוי בכמה חלקים של חיי, חששתי מאד לקראת הקבוצה, מה זה ידרוש ממני? כמה אאלץ להיחשף? עם מי אני הולך לחלוק את הרגשותיי? האם אצליח לעשות שם משהו בכלל? מתוך ההיכרות שלי עם עצמי ידעתי שקל לי מאד לאסוף ולצבור ידע, אך האם אצליח ליישם ולו משהו מתוך הידע גם בתוך החיים עצמם? בנוסף לכל זה המרחק הגיאוגרפי ממקום מגורי למקום בו מתקיימת הקבוצה, האם יש לי כאדם חרדי מקום לשבת בקבוצה שכזו? ועוד חששות וחרדות כאלו ואחרים.

אולם לאחר מספר דקות בודדות כל חששותיי התפוגגו, הרגשתי שהגעתי למקום שאכן יאפשר לי לעשות את השינוי שכל כך חפצתי ורציתי לעשות.

במשך כל חיי תמיד ידעתי שיש משהו פנימי אצלי שבעצם מפריע לי בחיים, ולפעמים דווקא עוזר לי, לא ידעתי ולא אובחנתי כסובל מאיזו שהיא הפרעה, אבל ההרגשה תמיד הייתה קיימת – חסר לך משהו בידיעה על עצמך… לפני כשנתיים יצא לי להכיר איזו שהיא פסיכיאטרית מדהימה, ולאחר שיחה קצרה היא שלפה לי את הנתון "האם אתה יודע שאתה a.d.h.d. ?" לא הופתעתי לחלוטין אלא הרגשתי ה קלה מסוימת שהנה כל מה שחשבתי כל החיים מתברר כנכון. התחלתי עם טיפול בריטאלין, ומני אז חיי ממש השתנו, אני הרבה יותר תועלתי ומצליח להפיק ממני את המיטב. אלא שעדיין הרגשתי שיש לי מה לשפר ולעבוד על זה.

וכך מידי שבוע ביום שלישי מתחילת היום אני מצפה למפגש הטיפולי אצל ראובן, כן! מבחינתי זו אינה קבוצה לאימון אישי, אלא קבוצה טיפולית לכל דבר, התהליכים שעברתי תוך כדי עבודת הקבוצה, היו משמעותיים וממוקדים אך הם היו עבורי הרבה יותר מכל טיפול אחר שניסיתי עד היום.

כן! כשישבתי בטיפול דינאמי כשנתיים בין פעמיים לשלוש בשבוע, אין ספק שהגעתי שם בתהליך למודעות גבוהה יותר ולשינויים משמעותיים, אך התהליך המהיר והממוקד שעברתי אצל ראובן בהחלט מאפשר לי להתייחס לקבוצה כקבוצה טיפולית.

הגעתי עם שתי מטרות מאד ברורות:

 1. שליטה בכעסים, משום שבקלות הייתי מגיע בבית לרמת כעס שהסביבה הייתה ממש סובלת ממני.
 2. סדר במשרד, חדרי במשרד היה נראה חדר עם ריהוט יפה, אך קצת מחסן מבחינת הניירת שהייתה מפוזרת ומונחת ללא סדר וללא כיוון.

מיד עם התחלת הקבוצה הרגשתי שנחה עלי איזו שהיא תחושה של שלווה ומרגוע, כך שעוד לפני שהתחלנו לעבוד על ניהול כעסים באופן ישיר כבר חל אצלי שינוי מהותי בכל מה שקשור לכעסים והתפרצויות, אך יותר מהכל – בכל מילה גיליתי שיש לי מה ללמוד ולקבל ומיהרתי להפנים הרבה מהדברים, אני יכול לומר בוודאות שאני רחוק מהמצב האופטימאלי שראובן מנסה להנחות אליו, אך אני אדם טוב יותר מוסרי יותר ומסודר יותר.

כמעט שכחתי – שאת המטרה השנייה ראובן ממש הנחה אותי איך לבצע, ומאז כל כך נעים להיכנס אלי לחדר במשרד, כל נייר נמצא במקום, הכל מתויק, כל שבוע אני עושה סדר מחדש בניירת שהצטברה במהלך השבוע – ממש תענוג וכיף….

כיום לקראת סיום סדרת המפגשים עם ראובן אני יכול להמליץ לכל אדם ובפרט למי שנושא איתו את ההגדרה של a.d.h.d.  להצטרף לקבוצות הטיפוליות של ראובן סדן – ולהרוויח את החיים בגדול!!!

שלכם:

קובי

ראובן סדן מיקוד להצלחה – אימון ADHD

23 thoughts on “אחרי החגים נפתחת – קפיצת מדרגה -קבוצת אימון למבוגרים עם ADHD

 1. ברצוני להתייעץ

 2. מתי בדיוק מתחיל?? ומה המחיר??? בעיקרון אני מעונינת להצטרף!!

  1. מיקה תצרי אתי קשר בבקשה לנייד או למשרד

 3. הי ראובן,
  אשמח לדעת אם יש אפשרות להצטרף לקבוצה באזור חיפה?
  האם קיימת קבוצה בחיפה?
  בכמה מפגשים מדובר ומה עלות ההשתתפות?

  בברכה
  חדי

  1. לצערי כרגע הקבוצה בתל אביב המחיר 1500 ש"ח ל10 פגישות בנות שעתיים

  2. מצטרפת לבקשה לקיים קבוצה באזור חיפה.

  3. מצטרף לבקשה לקיים מפגשים בצפון

 4. שלום,
  האם יש לך קבוצת מתבדרים באזור השרון ?

  1. שלום טלי אין לי קבוצת מתבגרים בשרון, אבל אני מבצע אימון אישי למתבגרים

 5. שלום מר סדן

  מתי נפתחת סדנת אימון חדשה?

  תודה יעקב

 6. שלום יעקב
  סדנת האימון הבאה תיפתח ב5 לאפריל בתל אביב
  אם תתקשר אלי אעדכן אותך בפרטים
  ראובן

 7. אשמח אם תעדכן אותי בתאריך סדנת האימון הקרובה
  תודה יעקב הראל

  1. אוקי כנראה שבעוד כחודש

 8. אני מאובחנת כADD. הקבוצה רלוונטית גם לנטולי הH?

 9. אשמח לדעת על סדנא באיזור חיפה.נראה לי שקבוצה תתגבש במהרה
  בהצלחה
  אורית

  1. מצטרף לבקשה לקיום סדנא באזור חיפה. אשמח להצטרף.

   בברכה,
   רפי

 10. שלום, מתי נפתחת קבוצה באזור המרכז?
  תודה

  1. שלום אמנון הכוונה לפתוח בתחילת נובמבר אעדכן אותך ברגע שיהיו לנו פרטים מדויקים תודה ראובן

 11. מתי נפתחת קבוצה במודיעין?
  תודה אמנון

 12. אהלן, גם אני מעוניינת בקבוצת אימון באזור חיפה.
  תודה מראש.
  אילנה

 13. מצטרפת לבקשה לקבוצה בחיפה
  אשמח להתעדכן

 14. האם יש משהו דומה באזור אשדוד…ואם כן אשמח לקבל פרטים .

 15. שלום אשמח לדעת אם ומתי תיפתח קבוצה באיזור ירושלים או המרכז
  תודה רבה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.